| ParvuMaria a întrebat:

Recomandati-mi cateva carti. Vreau sa imi achiziționez cateva doar ca nu ma convinge doar descrierea, as vrea sa citesc si cateva pareri. In general imi plac cartile de dezvoltare personala, cele de psihologie dar si cele mai macabre, spre exemplu am citit Viata ascunsă a cadavrelor.

Răspuns Câştigător
| Plato a răspuns:

"Elogiul nebuniei, discurs spre lauda prostiei" - Erasmus din Rotterdam

7 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Omul care își confunda soția cu o pălărie de Oliver Sacks - cazuri neurologice reale, foarte interesantă și înfricoșătoare.

| Raven a răspuns:

Dacă-ți plac chestiile macabre, trebuie să încerci Manualul canibalului-Carlos Balmaceda. Sper doar să ai stomacul rezistent ca să poți trece de unele scene...Cartea e un rețetar fabulos, ce evocă feluri de mâncare savuroase, un memorial care expune istoria Argentinei și un studiu al patologicului care mi-a adus aminte de o altă carte cu un personaj la fel de deranjat la cap: Parfumul-Patrick Suskind.
Tot în genul macabru dar cu note lirice și amuzante: Magazinul de sinucideri-Jean Teulé.

| Dandinelle a răspuns:

Pentru dezvoltare persoanala si psihologie, cartile de la editura unu sunt ok.

| mystery1girls a răspuns:

Eu caut cărți pe aici: https://secreteleivonei.wordpress.com
Poate te ajută și pe tine

| Ioanaalina123 a răspuns:

Bună, recent am citit o carte, se numeşte "Atingerea". E foarte interesantă. Despre o fată care a fost ucisă, iar acum traieşte împrumutând corpurile oamenilor. Mie mi-a plăcut la nebunie.