| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik a întrebat:

Recomandati-mi o serie de carti fantasy, urban, love va rog happy

10 răspunsuri:
| Bitzy a răspuns:

Bună!
Cronicile lumii pământene de Licia Troisi *3 volume* ți le recomand dacă vrei să trăiești o perioadă cu totul specială dar emoționantă, plină de suspans!
Sărbători fericite!

| Resurrection a răspuns:

Cronicile lumii pamantene
Jurnalele vampirilor
Vampiratii
Fascinatie

| PrafDeNutellaCuGustDeCremitaAmestecataCuNesquik explică:

Eu vreau ceva gen Fortele raului absolut sau Jurnalele Vampirilorwinking

| ErrChan a răspuns:

Padurea Umbrelor.
Este plina de aventura.
Este vorba de un baiat si o fata, amandoi sunt frati iar parintii lor mor, apoi matusa lor din Norvegia vine sa ii ia sa stea cu ea acolo, copii nu o prea plac si sora baiatului intra intr-o padure de langa casa matusii unde sunt troli, vrajitoare tot feluri de creaturi.Iar fratele ei vine dupa ea sa o salveze.Este multa aventura in aceasta carte.
Uite site-ul http://www.libris.ro/......62049.html
Eu ti-o recomand.
E mai mult aventura decat love.
:) o zi placuta.

| Madrill a răspuns:

Eragon- C. Paolini
Sau daca iti place fantasy cu magi, razboinici, asasini si armate demonice cites-te cartile warcraft sau diablo.

| PAmy99 a răspuns:

Razboiul luminilor!

| TotulDespreTalesRunner a răspuns:

"Razboiul lumilor".

| katherine585 a răspuns:

Divergent,
Insurgent,
Seria Shadows Falls,
Fortele raului absolut,
Atingerea lui Juliette,
Jurnalele Vampirilor
Cercul secret
Micutele mincinoase
Jocurile minciunii

| OoAlexaOo a răspuns:

Divergent, Instrumente mortale, Casanoptii, Tara Duncan, etc. Sunt carti SF, dar au actiune, love. Sper sa-ti placa. :*
P.S.: Fiecare carte precizata mai sus are o continuare!

| Zidaru_Bertha_1987 a răspuns:

Daca ai varsta cuprinsa intre 10-14 ani iti recomand Cronicle din Narnia, Harry Potter si poate Tara Duncan.O sa iti placa!