| Audirs62008 a întrebat:

Sal tou. dati-mi si mie niste lecturi foarte scurte, nu neaparat de ile caragiale sau tuudor arghezii etc. niste povesti scurte.

2 răspunsuri:
| stefaniacristina77 a răspuns:

Poti citii orice povestire din Hanul Ancutei (precum Fantana dintre plopi) Sau fabule de grigore alexandrescu (precum ursul si lupul, cainele si catelul sau oglindele)

| Rocky1 a răspuns:

Cauta Cartea Junglei scrisa de Rudyard Kipling si alaturi de povestea cu Mowgli o sa mai fie si scurte povesti interesante, eu personal am citit si partea intai si a doua si in ambele o sa gasesti aceste povesti.In general au si o morala sau asa ceva.