| Anonymus3000 a întrebat:

Facem o activitate numtia "Secret Santa" si trebuie sa dau cadoul celui mai destept baiat din clasa. Ma gandeam la o carte dar ce fel de carte sa iau. Vreau ceva interesant. Funda

3 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

In primul rand, spune-ne in ce clasa sunteti! In al doilea rand, spune-ne ce preferinte de lectura are acest baiat? Si in al treilea rand, ar trebui sa te asiguri daca are sau nu cartea pe care i-o vei darui, pentru ca nu ar fi foarte indicat sa ii cumperi o ''dublura''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic sa-i iei o carte de non-fictiune, pentru ca sunt mai putine sanse sa o fi citit.Am eu o carte numita ''Acesti bolnavi care ne guverneaza'', e scrisa de doi francezi. Daca o gaseti sau daca gasesti ceva asemanator eu zic sa i-o iei.

| Capusneanu_James_1999 a răspuns:

Dai o Biblie si un cub rubic