| Mine12 a întrebat:

Sall TPU, am nevoie si eu de o sceneta cu ion creanga pentru scoala altfel si nu gasesc nimic, daca imi puteti da niste siteuri din care pot sa iau textele sau daca puteti sa le scrieti ar fi super. Uite niste intamplari la care as vrea sceneta:
-La scaldat
-Pupaza din tei
-La cirese
As fi foarte recunoscator daca as primi un raspuns cat mai rapid.

1 răspuns:
| BellatrixToma a răspuns:

Poti incerca "Procesul literar al lui Nica", e mai diferit dar daca se pune suflet iese bine. Am jucat-o si noi la scoala, este usor de invatat.