| elena10elena a întrebat:

imi puteti da povestirea, rezumatul sau chiar cartea la tabara de la sibiu de mircea eliade.

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Îți dau ceea ce trebuie să citești, apoi va trebui să rezumi singură.
Ceea ce cauți tu, nu e o carte individuală. Tabara de la Sibiu (Scrisoare din Tabară) a apărut în cuprinsul cărții "Romanul adolescentului miop", care inițial se numea "Jurnalul unui om sucit" și care apoi devenise "Romanul unui om sucit", pentru ca forma definitivă (redactată în 1925) să capete denumirea "Romanul adolescentului miop"
Citește spre sfârșitul romanului, Addenda (p. 186)

Scrisoare din tabară (p. 224)
http://www.bookspot.ro/......?/file.axd

Paginile cărții electronice sunt numerotate în partea de sus, stânga.(p. 1-228)

2 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Este un fragment intitulat "Scrisoare din tabara" la pag 153 din "Romanul adolescentului miop"
http://cartigratuit.blogspot.ro/......tului.html

| Chirila_Beni_2000 a răspuns:

Nu e bun!
proooooooooooooosssssssssttttttttiiiiiiiiiieeeeeeeee mo e