| anonimus1234567890 a întrebat:

Am la scoala de citit piciul de Alphonse Daudet. Cum este cartea?

Răspuns Câştigător
| DanielVălean a răspuns:

Am citit cartea acum ceva vreme si mi-a placut, este vorba despre povestea impresionanta de viata a Piciului, care urca si coboara pe scara sociala si se zbate sa razbeasca. Povestea este emotionanta, personajul are momente de euforie si disperare, in functie de evolutia situatiei.Au fost episoade care m-au emotionat, personajul fiind foarte sensibil si greu incercat de soarta.
Povestea este miscatoare, cartea merita citita, iar personajul este cu totul deosebit, modest, visator, ambitios si de o naivitate induiosatoare.

2 răspunsuri:
| anonimus1234567890 explică (pentru DanielVălean):

Cate pagini are?

| DanielVălean a răspuns (pentru anonimus1234567890):