| Mitsa a întrebat:

Heii` TPU kiss! Vreau sa stiu daca ati citit cartea "Piciul" de Alphonse Daudet. Daca da, ce parere aveti despre carte si despre povestea Piciului?
funda!love struck

Răspuns Câştigător
| crycrys a răspuns:

Am citit cartea acum ceva vreme si mi-a placut, este vorba despre povestea impresionanta de viata a Piciului, care urca si coboara pe scara sociala si se zbate sa razbeasca. Povestea este emotionanta, personajul are momente de euforie si disperare, in functie de evolutia situatiei.Au fost episoade care m-au emotionat, personajul fiind foarte sensibil si greu incercat de soarta.
Povestea este miscatoare, cartea merita citita, iar personajul este cu totul deosebit, modest, visator, ambitios si de o naivitate induiosatoare.
Am iubit carte aceea!love struck

3 răspunsuri:
| Maria_7218 a răspuns:

Sincer spun nu am auzit de aceasta carte big grin dar banuiesc ca este foarte frumoasa dupa denumire. Cu siguranta merita sa o citim :-):-):-) Fundita?; x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mersi pentru idee! De luni, cine vrea găseşte povestirea romanului Piciul pe http://lecturirecenzate.ro/ Vă aştept!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost cea mai tampita carte