| anonim_4396 a întrebat:

Am nevoie de titlul și autorul unei carți. Nu am niciun indiciu înafară de faptul că autorul e rus, iar cartea e în limba franceză.

Dacă nici voi nu știți, ajutați-mă să caut un site în limba engleză de tipul "întrebare/raspuns", ca să mai intreb și pe acolo.

Această informație este extrem de importantă pentru mine, caut cartea de cel puțin jumătate de an. Cum am mai scris, eu nu știu titlul sau autorul dar sunt sigur ca o să o recunosc din multitudinea de titluri și autori.

Și da, am întrebat toți prietenii și am căutat tot internetul (aproape).

Mulțumesc enorm anticipat pentru efortul depus. happy

3 răspunsuri:
| Northwind a răspuns:

Încearcă Tolstoi, Pușkin și Dostoievski.

| Peridava a răspuns:

Cartea putea fi tradusa, nu scrisa in franceza. Asta nu ne ajuta. Nu stii nimic din continut?

| corolav a răspuns:

Mult text în limba franceză are „Război și pace " de Lev Tolstoi.
Dar și cu traducerile aferente, în subsolul paginilor.