| Macondo a întrebat:

As dori sa imi spuneti opiniile voastre in legatura cu romanul Alchimistul ( Coelho).
Deja am citit cartea, am o opinie formata, vreau doar sa vad ce spuneti voi.

2 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Carte superba pe care o citesti de iti vine sa nu o mai lasi din mana.Roman veritabil si e numai bun pentru dezvoltare personala intr-un fel, are intelesuri ascunse si poti sa inveti din ea multe.Paulo Coelho e un scriitor foarte bun iar Alchimistul e un adevarat bestseller.Mie unul mi-a placut mult.

| Irinamujoperufe a răspuns:

Am fost filoloaga, iar acum sunt la jurnalism, citesc destul de mult, iar paulo coelho mi se pare un scriitor foarte bun, cat despre cartea alchimistul, din punctul meu de vedere este o carte destul de reusita si interesanta, avnd in vedere ca are unele teorii care au si un sambure de adevar... poti sa mai citesti carti de acest autor pentru ca te vor forma. intelegi tu!