| SilverCat a întrebat:

SALUT!
ati citit cartea De veghe in lanul de secara de J.D. Salinger? Ce parere aveti? Merita sa o citesc?

6 răspunsuri:
| Iunona a răspuns:

Am citit-o in liceu intr-o singura zi. Atat de tare mi-a placut. happy

| Elvina a răspuns:

Da. E interesanta si usoara. Numai buna de citit in metrou sau in autobuz.

| Leocerba a răspuns:

Merita s-o citesti direct in limba in care a fost scrisa, apoi ai sa vrei sa-ti iei o caciula rosiatica cu urechi ca a tipului din carte, sa experimentezi pacea din lanul lui de secara si o sa cauti negresit celelalte carti ale lui Salinger. Sunt relativ putine si scurte pe deasupra.

Pentru ca Salinger e foarte bun.

| OnuOnulică a răspuns:

Bună
Eu am citit-o si merită.
Recomand!

| MadRaven a răspuns:

Bună,
Da, da merită citită, mai ales în perioada adolescenţei.
Numai bine!happy

| Sadic a răspuns:

Citeşte-o, merită!