| Dumitru_Adrian_1993_IJ6D a întrebat:

Salut/Buna, am 14 ani, si vreau sa citesc niste carti, vreau ceva horror, sau altceva sa ma captiveze (Nu am luati cu Liviu Rebreanu sau ceva de genu' )

Răspuns Câştigător
| Yukidaruma a răspuns:

Stephen King - (Ragele genului horror): "The Shining„, "Cimitirul animalelor„, "Misery", „Blaze", etc.
John Saul (Maestrul genului horror): "Somnambulii", "Vocile Răului", "Creatura", "Mâna dreaptă a diavolului"...etc.

Agatha Chiristie (cărți politițste) : "Crima din Orient Express", "Ceasurile", "13 la cină", "Trenul din Paddington", "Pisica printre porumbei"...etc.

China Mieville (fantezie): "Un lun dun"

Altele:
Scott Smith - "Ruinele" (horror)
Dan Brown - "Codul lui Da Vinci"

4 răspunsuri:
| iDarkness a răspuns:

Salut. Incearca aplicatia wattpad pentru Android. O gasesti pe magazin play, aplicatia iti permite sa-ti alegi continutul.
T/C.

| Dumitru_Adrian_1993_IJ6D explică (pentru Yukidaruma):

Multumesc!

| PikaPikaChuChu a răspuns:

Yukidaruma ai uitat de edgar allan Poe, cel care a cam inventat genul macabru. Prăbușirea casei usher e cea mai faina povestire horror

| basketball16 a răspuns (pentru Yukidaruma):

Am citit toate cartile de care ai spus aici in afara de Ruinele.Ai gusturi bunehappy