| Moldoweanka a întrebat:

Ce parere aveti despre romanul "padurea spinzuratilor"de Liviu Rebreanu? Vreau s-o citesc si nu stiu daca merita...

1 răspuns:
| AndreiAlexandru36 a răspuns:

Dupa parerea mea, acest roman este o alta dovada a scriitorilor romani care nu scriu despre altceva decat tarani care se omoara intre ei, isi dau in cap unul la altul sau se spanzura. Eu te-as sfatui sa citesti ceva mai interesant cum ar fi Winnetou dar daca profa te-a sfatuit sa o citesti eu nu as face asa pentru ca profesorii astia numai romane dintrastea cu tarani stiu sa ne dea sa citim. bft