| Tentacle111 a întrebat:

Ce carti cu adolescenti stiti? ( adica sa nu fie cu adulti)

5 răspunsuri:
| shadyserban a răspuns:

Iti recomand sa citesti elevul Dima dintr-a saptea.E o carte pe care neapărat trebuie sa o citesti.

| yoana98 a răspuns:

Sub aeiasi stea, micutele mincinoase, divergent

| HarryEdward1994 a răspuns:

Sub aceeaşi stea, Căutând-o pe Alaska ( de John Green), Clubul V, Fetele Gallagher, Micuţele mincinoase.
Cărţi în care personajele sunt adolescenţi mai ştiu, însă sunt SF (cu vampiri, creaturi supranaturale.), însă să ştii că merită : Evernight, Blestemul din Swoon, Shadow Falls, Forţele răului absolut, Academia Vampirilor, Cercul secret. (Toate astea sunt serii de cărţi, cu excepţia "Blestemului din Swoon")
Sper că te-am ajutat.

| Cameliapantiru a răspuns:

Salut! Iti recomand "Romanul adolescentului miop''-Mircea Eliade, "Ciresarii''-Constantin Chirita, ''Elevul Dima dintr-a saptea''-MIhail Drumes, "Cismigiu & comp.''-Grigore Bajenaru.

| qwerty101010 a răspuns:

"Jurnalul secret al lui Adrian Mole"
"Razboiul ciocolatei"