| ByaBii a întrebat:

Îmi puteți spune va rog niște cărți pe care le pot citi? Am 16 ani și am citit de curând Maximum Ride de James Patterson si mia plăcut enorm și as vrea tot un roman cu mister, aventura, acțiune și mult suspans dar nu în genul Twilight, Harry Potter sau cărți de Joules Verne. Dau FUNDA + VOT.

Răspuns Câştigător
| Bombonella a răspuns:

Salut,n-am citit "Maximum Ride" de Patterson, dar la sigur o voi face in cel mai apropiat timp.
Iti recomand:
1. Damacu camelii-Alesandre Duma-fiul
2. Femeia in Alb-Wilkie Coolins
3.Veronica se hotaraste sa moara-P.Coelho
4.Memoriile unei gheise-Arthur Golden
5.Invitatie la vals-Mihail Drumes
Lectura placuta!

3 răspunsuri:
| HaKa93 a răspuns:

Cartile lui Thomas Harris despre Hannibal sunt foarte interesante si cele ale Agathei christie sunt iarasi foarte bune

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

*Razbunatorul-Edgar Wallace

*Misterul narcisei galbene-Edgar Wallace

*Coama leului-Arthur Conan Doyle

*Mana dreapta a diavolului-Dennis McShade

*Codul lui DaVinci-Dan Brown

*Ingeri si demoni-Dan Brown

*Dexter vise intunecate(Darkly dreaming Dexter)-Jeff Lindsay(carte care a stat la baza serialului ''Dexter'')-eu acum am inceput sa o citesc si e foarte palpitanta.