| onuticuta200312 a întrebat:

Am 13 ani.happy Imi puteti recomanda niste carti,dar nu gen Jules Vernehappy(am citit majoritatea cartilor),la fel si Ciresarii, La medeleni, cartile de la Arthur etc. happyVreau ce mai complex! De curand am citit seria Twilighthappysi mi-a placut foarte mult!happyVreau ceva mai nou gen Jocurile Foamei sau Labirintul Evadarea etchappy Imi place mult fictiunea gen Harry Potterhappydar acum as vrea niste romane politiste sau ceva genhappyLa rascruce de vanturi! FUNDA!

6 răspunsuri:
| suffarstar a răspuns:

Lupul de stepa
De veghe in lanul de secara
Batranul si marea
Singur pe lume
Alchimistul
Tarzan
Ultimul dintre mohicani

| PogChamp a răspuns:

Incearca lucrarile lui Agatha Christie.

| biadia a răspuns:

Gustave Flaubert- Madame Bovary
Stendhal- Rosu si negru
Ionel Teodoreanu- Lorelei

| dany179 a răspuns:

Incearca Dostoievsky! :,, Crima si pedeapsa'',,, Demonii'' si altele. Romanele lui sunt foarte complexe, dupa cum ai si cerut.

| popl1 a răspuns:

Iti recomand Singur pe lume de Hector Malot si Robinson Crusoe.
Aventurile lui Habarnam
Ion Luca Caragiale - Momente si schite
Poezii de Arghezii

| Allexa19 a răspuns:

Divergent - Veronica Roth
Instrumente mortale - Cassandra Clare