| MihaiMarcut a întrebat:

Salut, recent am terminat de citit "Elevul Dima dintr-a saptea" si voiam sa va intreb daca e posibil ca autorul sa fi relatat o poveste reala? Intreb pentru ca naratiunea e facuta la persoana intai si oricat de stupid suna, trebuie sa fiu asigurat ca totul a fost fictiune pentru ca finalul m-a dezamagit, bineinteles prin prisma evenimentelor.Eu am cautat pe net, dar nu am gasit vreo informatie in privinta asta.Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E fictiune, desigur, chiar daca este relatat la persoana intai. Autorul se inspira din personaje si intamplari reale, pe care le modifica si le combina dupa propria imaginatie, fara ca povestea sa fie reala de la un capat la altul.