| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva cam cate pagini are cartea "Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi"? Vreau un numar aproximativ, stiu si eu foarte bine ca depinde de editura etc.

Răspuns Câştigător
| KoJoXMgoD a răspuns:

Are în jur de 350 de pagini. Funda?

8 răspunsuri:
| Parangalevacy a răspuns:

364 daca imi aduc eu bine aminte.

| Th3AbSinTh3 a răspuns:

laughing 300
daca intrebi cate pagini are e clar ca nu vrei sa o citesti, citeste si tu un comentariu mai detaliat si ia cartea cu tine la scoala cand va sosi momentul

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Th3AbSinTh3):

Ce te razi ma ca sfecla? Mai am mai putin de 2 saptamani de vacanta si mai am de citit volumul doi din Morometii si cartea asta. Trebuie sa stiu numarul de pagini ca sa vad cum imi planific. Data viitoare, lasa naibii prejudecatile si gandeste inainte de a posta un raspuns!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc pentru ajutor!(evident cu exceptia lui Th3AbsinTh3 ) Nu am avut cum sa va dau funda la toti, asa ca am dat-o celui care a raspuns primul.

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru anonim_4396):

oh go on bai cap de bivol, crezi ca o sa ai nevoie de toate cartile in primele saptamani de scoala?
dupa ce faceti una o sa ai o perioada in care nu o sa mai faci nimic si nimic in general pe la scoala, doar o sa-ti predea, ai timp sa citesti in timpul anului destul, ce ai citit in vacanta oricum nu iti va ramane in minte nimic detaliat(noua asa ne cerea, o gramada de detalii).
noua ne spunea sa ne pregatim, peste doua saptamani trecem la x si aveam suficient timp sa citesc, doua ore seara...
rad pentru ca am auzit de cel putin o suta de ori intrebarea "cate pagini are" si am auzit o gramada de raspunsuri amuzate din partea profesoarei.
pfff, tu nici n-ai cartea, vrei sa stii azi cate pagini are cartea ca maine sa vorbesti cu cineva sa-ti faca rost de ea vineri si poate sambata iti faci si tu curaj sa o deschizi si sa te minunezi ca de duminica te asteapta peste 300 de pagini. oh go on ai pus-o.
a si de ce te am la prieteni? waiting

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Th3AbSinTh3):

Mai prostane, cap de bivol esti tu ma! Cum naiba ai tupeul si nesimtirea sa ma faci tu pe mine cap de bivol cand tu nici macar nu stii sa scrii corect romaneste! Mai invata si tu sa scrii corect si pe urma sa indraznesti sa mai comentezi, clar ma?! Te tii smecher tu, da' esti prost ca noaptea!

| Th3AbSinTh3 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu-mi plagia expresia!
Nu stiam ca am onoarea cu un membru al Academiei Romane.
Nici tu nu stii ce spui, esti o minciuna, minti si in legatura cu varsta oh go on