| anonim_4396 a întrebat:

Stie cineva de unde pot cumpara mein kampf? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| danutzu96 a răspuns:

Https://www.olx.ro/oferte/q-mein-kampf/
Prin librarii nu prea se gaseste.

9 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Caută pe Facebook grupuri de genul biblioteca online sau cărți PDF. Intri în acele grupuri iar pe unul din ele îl găsești la fișiere în format PDF.

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Vânzarea in librării e interzisă. Singura șansă e să o descarci de pe net în format PDF.

| Gabri3l12345 a răspuns (pentru gabicoo):

Vreau sub forma de carte ca sub format de pdf mă dor ochi si nu mai are farmec sa citesti.Si de ce este ilegală? Am citit ca este legala.

Bula
| Bula a răspuns (pentru gabicoo):

Cu cativa ani inainte, cartea se gasea in aproape toate librariile.
Nu stiu daca s-au epuizat sau au fost retrase (?), dar cred ca se mai gasesc exemplare ici-colo (poate si in anticariate).

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O găsești online în PDF.
Mie mi-a plăcut cum a aflat el ce trebuie să facă să îmbrobodească oamenii.
Ținea la început discursuri prin berării. A constatat că nu are succes dimineața, ci seara. Să fie și amețiți și adormiți. Așa că am învățat și eu. Mandolină și catetincă seara, după ce a lins și a ras două beri, cu ele la bord, cucerești orice morcovă. Să fii atent totuși mai jos, când ajungi la stalingrad.

| Nonolita a răspuns (pentru Gabri3l12345):

"Vreau sub forma de carte ca sub format de pdf mă dor ochi "

O descarci si o listezi undeva.

| johnnny123 a răspuns:

Ești în clasa a 8-a și nu ai mai găsit altceva de citit decât Mein Kampf?

Văd că ai mai pus o întrebare care sună așa :
"Salut! Ati fost facuti vreodata de ras in fata mai multor oameni pentru ceva ce nu ati facut?"

Știi că autorul acelei cărți pe care vrei să o citești este responsabil pentru umilirea, torturarea și moartea a vreo 17 milioane de bărbați, femei și copii care nu făcuseră nimic?

Plus moartea a încă vreo 60 de milioane care au fost târâți în nebunia lui?

| Gabri3l12345 a răspuns (pentru johnnny123):

Inainte sa zici ceva, nu e pentru mine cartea.E pentru o persoana cunoscuta. Stiu ca ii plac cărțile astea politice.Si cu moartea a 60 sau mai mulți de milioane de oameni, chiar nu ma priveste pe mine.Nu este un pacat pe cartea accea. Inainte sa zici ceva documenteaza-te, stai linistit am mult mai multe lucruri de facut.O zi buna si sper ca ai inteles!

| johnnny123 a răspuns (pentru Gabri3l12345):

Ai dreptate, am uitat ca 14 ani este varsta la care le stii pe toate cel mai bine. O sa ma duc sa ma mai documentez, poate reusesc sa ajung si eu la nivelul tau de cunostinte.