| HanszmR a întrebat:

Stie cineva vreo carte despre povestea originala din Peter Pan? Nu vreau in engleza

3 răspunsuri:
| kb9 a răspuns:

Pai. orice versiune in romana a unei carti din afara e putin sau mai mult modificata dupa placul traducatorului si totusi, povestea tradusa si modificata in romana e cam aceeasi cu povestea originala.

| Werrich a răspuns:

Imi pare rau, dar autorul Peter Pan nu a fost roman, ci scotian. Nu exista versiune originala in alta limba decat limba engleza.

| Michaeel a răspuns:

Nu exista Povestea originala Peter Pan deoarece povestea în sine nu a fost schimbata. Ia aici dacă vrei sa o vezi https://g.co/kgs/epKpTR