Întrebare recomandată | AlexRO150 a întrebat:

care este oridinea de cititre a cartilor lui George R. R. Martin? Stiu ca sunt cele 5 principale, dar mai sunt si prequeluri cum ar fi : The ice dragon, etc. Care este ordinea completa, cronologica corecta de citire?

Răspuns Câştigător
| RobertMoon a răspuns:

Cel mai bine e sa le citești în ordinea în care au fost publicate în mod cronologic. Eu îți recomand să citești așa, alții poate au alta parere
- Dragonul de gheață
-Cavalerul celor 7 regate
-Foc și sânge, iar apoi seria, iar la sfârșit Lumea de gheață și foc.