| anonim_4396 a întrebat:

Ceva carti bune la nemira?
Vreo recomandare?

4 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Dacă îmi spui ce gen îți place să citești îți pot face niste recomandări generale, daca nu ai unul de la Nemira recomand seria Dune(Sf clasic), cărțile de la Stephen King gen Shining(horror psihologic), seria turnul întunecat (sf-fantasy), Cimitirul animalelor (horror), seria Mr Mercedes(trilogie polițistă).

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru RobertMoon):

Am citit de la Stephen King: The Shining, Dr Sleep si IT, insa ultima mi s-a parut prea lunga
De turnul intunecat sau dune mi e frica sa ma apuc deoarece stiu ca sunt multe carti de citit acolo, si nu prea am cum investi atata timp
Imi place genurile sf, fantasy, thriller si cam atat
Acum termin trilogia transformarea
Si vreau sa incerc omul de creta si soldatul iernii
Insa mersi de recomandari, cred ca o urmatoarea carte va fi cimitirul animalelor, deoarece am auzit ca e destul de interesanta cartea

| Crescent a răspuns:

Incearca seria,, Eu sunt numarul 4''. La noi sunt traduse doar primele trei volume. Gasesti si o ecranizare cu acelasi nume, uita-te la trailer si vezi daca merita