| usuk a întrebat:

Salut TPUbig grin
Ce v-a placut cel mai mult la cartea voastra preferata?

[mai exact: personajele(multe/putine; complexe sau nu)
povestea in sine?
trairile si/sau sentimentele transmise?]

Ce va place mai mult? o carte scrisa la persoana 1 sau 3?
Cartea voastra favorita a avut doar un gen, sau mai multe subgenuri?

Va place sa cititi carti scurte(nuvele) sau in general doar romane?

Ce nu v-a placut la cartea voastra favorita?
fundabig grin

Răspuns Câştigător
| LizGreen a răspuns:

Bună! Cartea mea preferată este "Atlasul de Smarald" de John Stephens.
1. Povestea în sine a fost interesantă. Pe mine m-a fascinat total! E vorba despre trei frați magicieni, care locuiau la orfelinat... Oricum e mult de povestit!
2. Îmi place mai mult o carte la persoana 1. Am impresia că cineva îmi spune povestea face to face.
3. Cartea de mai sus este SF sau de familie...
4. Citesc și una și alta. Să îmi placă asta e important!
5. La cartea mea preferată nu mi-a plăcut că s-a terminat!

1 răspuns:
| MaliciousDeath a răspuns:

In general le ador pe cele de tip bildungsroman, unde mai mereu se nareaza la persoana I...
Inca nu m-am decis care e cartea mea preferata, dar probabil o sa continui sa ma rezum pentru multi ani inainte la "De veghe in lanul de secara".
Cel mai mult apreciez faptul ca indeamna la introspectie.Mai ales daca te regasesti in personaj.
Ce nu mi-a placut a fost faptul ca sfarsitul prea m-a lasat in plop...iar plopul in aer, cum s-ar zice.Dar,meh, pot sa supravietuiesc si cu asta.