| Nemaivazut a întrebat:

SALUT TPU! DAU FUNDA +VOT! Am nevoie URGENT de poveste Fata fara maini de Fratii Grimm daca aveti povestea lasati un link sau o povestire dar nu chiar pe scurt!

Răspuns Câştigător
| pitikDEn a răspuns:

Un anumit Miller a avut puțin câte puțin căzut în sărăcie, și a avut lăsat nimic, dar moara lui și o mare măr în spatele ei. O dată, când el a plecat în pădure să-i aducă lemn, un bătrân a urcat la el pe care el nu a văzut înainte, și a spus, " De ce Tu să-mi afecteze pe tine însuți cu tăierea lemnului, te voi face bogat, dacă vei -mi promiți ceea ce este în picioare în spatele tău moară? " - " Ce poate fi acest lucru, dar mi măr? " gânditMiller, și a spus, " Da ", și a dat o promisiune scrisă de străin. El, cu toate acestea, a râs batjocoritor și a spus, " Când au trecut trei ani, voi veni și duce departe ceea ce îmi aparține ", și apoi a plecat. Cand miller ajuns acasă, soția lui a venit la el și a zis, " Spune-mi, Miller, de unde vine această bogăție subită în casa noastră toate dintr-o dată la fiecare cutie și piept a fost completat;? Nimeni nu l-au adus în, și eu știu nu cum sa întâmplat. " El a răspuns, " Ea vine de la un strain care mi-a întâlnit în pădure, și mi-a promis o mare comoară Eu, în schimb, l-au promis că ceea ce stă în spatele morii,. Putem da foarte bine -i mare de mere - copac pentru el. " - " Ah, soț ", a spus soția îngrozit, " care trebuie să fi fost diavolul El nu a vrut să spunăde mere - copac, dar fiica noastră, care a fost în picioare în spatele morii zdrobitoare curte! "

Fiica morarului a fost o fată frumoasă, pios, și a trăit prin intermediul celor trei ani în frica de Dumnezeu și fără de păcat. Prin urmare, atunci când timpul a fost de peste, iar a doua zi a venit atunci când Evil - o a fost să-i aducă, ea se spală curat, și a făcut un cerc rotund se cu creta. Diavolul a aparut destul de devreme, dar el nu a putut veni aproape de ei. Furios, a spus el la Miller, " Luați toată apa departe de ea, că ea nu mai poate fi în măsură să se spele, de altfel, nu am nici o putere asupra ei. " Miller a fost frică, și a făcut așa. În dimineața următoare, diavolul a venit din nou, dar ea a plâns pe mâinile ei, și ei au fost destul de curat. Din nou, el nu a putut apropia de ea, și furios a spusMiller, " taie mâinile de pe, sau altfel eu nu pot obține mai bine de ei. " Miller a fost șocat și a răspuns: " Cum aș putea tăia mâinile propriul meu copil? " Apoi, Evil - unul l-au amenințat și a spus, " Daca tu Dost nu -l face tu a mea de artă, și te voi lua pe tine însuți. " Tatăl a devenit alarmat, și a promis să-l asculte. Deci, el a mers la fata si a zis, "Copilul meu, dacă nu-mi taie ambele mâini tale, diavolul va ma duce departe, și în teroare mea, am promis să o facă. Ajutați-mă în nevoia mea, și iartă-mă rău îți face. " Ea a răspuns : " Dragă tată, face cu mine ce va fi, eu sunt copilul tău. " După aceea ea a stabilit ambele mâini, și să -i fie tăiat. Diavolul a venit pentru a treia oară, dar ea a plâns atât de mult și atât de mult pe buturugi, care după ce toate acestea au fost destul de curat. Apoi, el a trebuit să dea în, și -a pierdut bine de ea.

Miller a spus ea, " am prin tine primit astfel de o mare bogăție pe care ți-o voi păstra cel mai delicat, atâta timp cât trăiești. " Dar ea a răspuns: "Iată-mă, nu pot sta, voi merge mai departe, oameni de compasiune mă va da la fel de mult ca am nevoie. " După aceea ea a provocat brațele mutilat pentru a fi legat la spate, și de răsărit a pus pe drumul ei, și a umblat toată ziua până la căderea nopții. Apoi, ea a venit la o grădină regală, și de un luciu auriu luna a văzut că copaci acoperite cu fructe frumoase a crescut în ea, dar ea nu a putut intra, pentru că a fost mult mai rotund de apă despre asta. Și, așa cum ea a mers toată ziua și nu a mâncat o îmbucătură, și foamea ei chinuit, gândi ea, " Ah, dacă aș fi fost, dar în interior, ca să mănânce din fructele, altfel trebuie sa mor de foame! " Apoi a îngenuncheat, a cerut Domnul Dumnezeu, și s-au rugat. Și dintr-o dată un înger a venit spre ei, care a făcut un baraj în apă, astfel că șanțul a devenit uscat și ea ar putea merge prin ea. Și acum s-a dus în grădină și îngerul a plecat cu ea. Ea a văzut un copac acoperit cu pere frumoase, dar toate acestea au fost numărate. Apoi, ea a mers la ei, și a încă foame ei, a mâncat -o cu gura ei din copac, dar nu mai mult. Grădinarul a fost uitam, dar îngerul a fost în picioare de către, el a fost frică și a crezut că fecioara a fost un duh, și a fost tăcut, nici nu a îndrăznit să strige, sau să vorbească cu spiritul. Când ea a mâncat pere, ea a fost mulțumit, și a plecat și s-a ascuns printre tufișuri. Regele căruia grădină aparținea, a venit să -l dimineața următoare, și numărate, și am văzut că unul dintre perele lipsea, și a cerut grădinar ce a devenit din ea, deoarece nu a fost culcat sub copac, dar a fost plecat. Apoi, a răspuns grădinarul, " Ultima noapte, un duh a venit în, care nu a avut nici mâini, și a mâncat pe unul din pere, cu gura ei. " King a spus, " Cum a ajuns spiritul peste apă, și unde s-a dus după ce a mâncat pere? " Grădinarul a răspuns, " Cineva a venit într- o haină albă ca zăpada din cer, care a făcut un baraj, și se păstrează înapoi apa, ca duhul să se plimbe prin șanț. Și, după cum trebuie să fi fost un înger, mi-era frică, și a întrebat nici o întrebare, și nu a strigat. Atunci spiritul a mâncat pere, acesta sa întors din nou. " Regele a spus: "Dacă -l fi cum ai zis, voi urmări cu tine pentru a - noapte. "

Când a crescut întuneric Regele a venit în grădină și a adus un preot cu el, care a fost să vorbească cu spiritul. Toate trei s-au așezat sub copac și am privit. La miezul nopții de fată a venit târâtor din desiș, a mers la copac, și din nou a mâncat o pară de pe ea, cu gura ei, și lângă ea stătea un înger în haine albe. Preotul a ieșit la ei și a zis: " Vii tu din cer sau de pe pământ? Tu ești un spirit, sau o ființă umană? " Ea a răspuns: " Eu nu sunt spirit, ci un muritor nefericit părăsit de toți, dar Dumnezeu. " Regele a spus: "Dacă ești părăsit de către toată lumea, și totuși Eu nu te voi părăsi. " El a luat-o cu el în palatul său regal, și ca ea a fost atât de frumos și bun, el a iubit-o cu toată inima sa, a avut mâini de argint făcute pentru ei, și a luat -o de nevastă.

După un an, regele a trebuit să ia teren, așa că a lăudat Regina său tânăr în grija mamei sale și a spus, " Dacă ea este adus la pat aibă grijă de ei, asistentă bine ei, și spune-mi de ea la o dată în o scrisoare. " Apoi, ea a dat naștere unui băiat fin. Deci, mama vechi au grăbit să scrie și să anunțe vestea plină de bucurie pentru el. Dar mesagerul odihnit de un pârâu pe drum, și cum el a fost obosit de la distanță mare, a adormit. Apoi a venit diavolul, care a fost mereu în căutarea de a răni Regina bun, și au schimbat scrisoarea de alta, în care a fost scris că Regina a adus un monstru în lume. Când regele citit scrisoarea pe care el a fost șocat și mai mult tulburat, dar el a scris în răspuns că acestea au fost de a avea mare grijă de Regina și asistenta ei bine până la sosirea lui. Mesagerul sa întors cu litera, dar odihnit în același loc și din nou a adormit. Apoi a venit diavolul încă o dată, și a pus o scrisoare diferit în buzunar, în care a fost scris că acestea au fost pentru a pune Regina și copilul ei de moarte. Vechea Mama a fost teribil de șocat atunci când a primit scrisoarea, și nu s-ar putea crede. Ea a scris din nou la rege, dar a primit nici un alt răspuns, pentru că de fiecare dată când Diavolul înlocuit o scrisoare falsă, și în ultima scrisoare a fost, de asemenea, scris ca ea a fost de a păstra limba și ochii Reginei ca un semn că ea a ascultat.

Dar mama vechi plâns să se gândească cum ar sânge nevinovat a fost să fie vărsat, și a avut un spate adus de noapte și tăiat limba și ochii ei, și le-a păstrat. Apoi, ea a spus Regina, "Eu nu pot te-am omorât ca poruncește regelui, dar aici tu mayst nu mai sta. Du-te mai departe în lumea largă cu copilul tău, și nu mai veni aici. " Biata femeie legat copilul pe spate, și a plecat cu ochii plini de lacrimi. A venit într-o mare pădure sălbatică, și apoi a căzut în genunchi și s-a rugat lui Dumnezeu, și Îngerul Domnului a apărut la ei și a dus -o la un pic de casă pe care a fost un semn cu cuvintele, "Aici toate locui liber. " O fată albă ca zăpada a ieșit din mica casă și a spus, " Bine ai venit, Lady Regina ", și a efectuat -o în interior. Apoi au dezlegat băiețelul din spatele ei, și l-au ținut la piept că el s-ar putea hrăni, și l- a pus într- un pat mic a făcut - frumos. Apoi a spus că biata femeie, " de unde știi tu că am fost o regină? " fecioara alb a răspuns: " eu sunt un înger trimis de Dumnezeu, sa ma uit peste tine și copilul tău. " Regina a stat șapte ani în casuta, si a fost bine îngrijit, și prin harul lui Dumnezeu, din cauza pietatea ei, mâinile care au fost tăiate, a crescut o dată mai mult.

În cele din urmă regele a venit din nou acasă de la război, și prima sa dorință a fost de a vedea soția și copilul. Apoi, mama sa în vârstă au început să plângă și a spus, " Tu om rău, de ce ai scris pentru mine că am fost să ia aceste două vieți nevinovate? " și ea ia arătat cele două scrisori pe care Evil - unul a avut false, și apoi a continuat: " Am făcut ce mi-ai badest, " și a arătat jetoanele, limba și ochii. Apoi, regele a început să plângă pentru soția săraci și fiul său puțin atât de mult mai amar decât ea a fost a face, că mama în vârstă a avut milă de el și a zis : "Fii pe pace, ea încă mai trăiește, am secret cauzat un spate pentru a fi omorât, și a luat aceste jetoane de la el, dar am legat copilul la spate nevasta tău și le-a poruncit -o sa plece mai departe în lumea largă, și a făcut promisiunea nu să se întoarcă din nou aici, pentru că ai fi atât de furios cu ea ". Apoi a vorbit regele, " Voi merge la fel de departe ca cerul este albastru, și să nu mănînce și să nu bea până când am găsit din nou, draga mea soție și copilul meu, dacă între timp nu au fost uciși sau au murit de foame. "

După aceea regele a călătorit aproximativ de șapte ani lungi, și a căutat -o în fiecare despicătură de roci și în fiecare peșteră, dar nu a găsit-o, și a crezut că ea a murit de cautare. Pe întreaga durată a acestui timp el nici nu a mâncat, nici na băut, dar Dumnezeu l-au susținut. La lungime a venit într-o mare pădure, și a găsit acolo mica casa al cărui semn era, " Iată tot locui liber. " Apoi a ieșit fecioara alb, l-au luat de mână, l-au dus în, și a spus, " Bine ai venit, Lord King, " și l-am întrebat de unde a venit. El a răspuns, "În curând va Am călătorit de la spațiul de șapte ani, și am căuta soția mea și copilul ei, dar nu le poate găsi. " Îngerul ia oferit mâncare și băutură, dar el nu a luat nimic, și a dorit doar să se odihnească un pic. Apoi a stabili de somn, și a pus o batista pe față.

După aceea îngerul a intrat în camera în care Regina stat cu fiul ei, pe care ea, de obicei, numit " Durerii ", și i-a zis: "Du-te cu copilul tău, s-a veni soțul tău. " Deci, ea a mers la locul unde zăcea, și batista a căzut de pe fata lui. Apoi ea a spus, " Durerii, ridica batista tatălui tău, și se acoperă din nou fața lui. " Copilul a luat-o, și a pus-o pe fata lui din nou. Regele în somn auzit ce a trecut, și au găsit plăcere în a lăsa batista cădea o dată mai mult. Dar copilul a crescut nerăbdător, și a spus, " Dragă mamă, cum pot acoperi fața tatălui meu, atunci când nu am nici tată în această lume? Am învățat să spun rugăciunea, " Tatăl nostru, care ești în ceruri, " Tu ai spus mi că tatăl meu a fost în Rai, și a fost bunul Dumnezeu, și cum pot să știu un om sălbatic ca asta? El nu e tatăl meu. " Când regele a auzit că, el s-a ridicat, și a întrebat cine erau. Apoi ea a spus, " Eu sunt soția ta, și că este fiul tău, Durerii ". Și a văzut mâinile ei de viață, și a spus, " Soția mea a avut mâini de argint. " Ea a răspuns: "Bunul Dumnezeu a cauzat mâinile mele naturale să crească din nou, " și îngerul a intrat în camera de interior, și a adus mâinile de argint, și le-a arătat la el. Drept urmare el știa cu certitudine că a fost drag sa soție și copil drag lui, și le-a sărutat, și sa bucurat, și a spus, " o piatră grea a scăzut de la de pe inima mea. " Apoi, îngerul lui Dumnezeu le-a dat o masă cu ei, și după aceea s-au dus acasă la mama în vârstă regelui. Au fost veselie mare peste tot, și de regele și regina au fost din nou căsătorit, și a trăit mulțumit la sfârșitul lor fericit.

E ***

Google Translate for Business:Translator Toolkit
Website Translator
Global Market Finder
Turn off instant translation
About Google TranslateMobilePrivacyHelpSend feedback

1 răspuns:
| noink a răspuns:

Tot ce am gasit:
Un om este păcălit de diavol să își dea fiica pentru avere, dar aceasta ripostează, spălându-se pe mâini.

Gestul ei îl înfurie pe diavol, care preferă ca totul să fie acoperit de praf. Previzibil, diavolul îi taie pur și simplu mâinile.

Cu toate acestea, ea plânge atât de mult încât lacrimile ei îi șterg tot sângele de pe cioturile brațelor și diavolul își ridică nervos copitele și anulează întreaga înțelegere.

Într-o altă variantă a poveștii, aceasta își taie singură mâinile, pentru a apărea urâtă în fața fratelui ei care a încercat în repetate rânduri să o violeze.

Nu este pe internet...