| User61 a întrebat:

In ce conditii pot sa citesc mai eficient seara? Conteaza lumina si de ce?

Răspuns Câştigător
| k4v3spy a răspuns:

Seara când citești poți bea o cafea sau orice altceva cald, dar cel mai important este să ai o lampă cu lumina galbena deoarece îți relaxează ochii și te face mai concentrat, lumina albastră te face mai alert dar nu te poți concentra bine citind, de asemenea nu este recomandat să stai cu ochii în lumina albastră înainte de culcare.

3 răspunsuri:
| TronHD a răspuns:

Nu este bine sa citesti seara deoarece iti obosesti ochii si le faci mai mult rau decat crezi, dar daca ai nevoie sa faci asta recomand sa ai o lampa cu lumina galbena in rest totul e ok

| User61 explică (pentru TronHD):

O fac strict pentru ca atunci am timp sa citesc si ma relaxeaza foarte mult laughing Astfel pot sa am un somn mai placut din cate am vazut.

| Cîrștioabă a răspuns:

Un ceai/ o cafea, lumina galbenă - fericirea, o vedere bucuroasă, e o minte bucuroasă. Îți recomand să fie liniște eventual poți stă pe un scaun, fotoliu sau chiar în pat cu spatele drept. Cel mai important este să 'savurezi cartea'.