| SporeBox a întrebat:

Întrebarea asta este pentru cei care au scris carti care le-au trimis la editura de pe calculator. Voi ce program ati folosit sa scrieti povestile? De preferat un program la care pot folosi hyperlink.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Libre Office - Write.
Se poate face paginatie direct pentru tipar, atat pentru carti, cat si pentru reviste.
Deasupra are si corectare de dactilografiere si se poate atasa si librarie de sinonime, la nevoie.
Hyperlink-urile si cuprinsul automat sunt de asemenea utilizabile (dar hyperlink-urile au sens doar la versiune electronica, nu si tiparita pe hartie.