| aloken a întrebat:

maine am test la romana din pronume mai exact in acest test o sa fie 9 propozitii iar in acele propozitii sa gasim pronumele respectiv si sa punem (1 este sus ca la putere)1/ si 2/ sa delimitam sau ceva de genul ce vreau eu este ca cineva sa imi dea toate pronumele si cu cuvintele respective ca stiu ca au unele anume deoarece nu am fost la scoala si nu prea am inteles nimic si daca stiti sa imi explicati chestia aia cu 1/ si 2/ etc. plz am nev sa invat! A da am uitat sa precizez sunt a 7-a.

1 răspuns:
| Cla1727 a răspuns:

Este o lectie foarte lunga... eu am facut pronumele in 3 saptamani! Are cam 7 pagini de caiet studentesc!