| anonim_4396 a întrebat:

maine dau test la LB ROMANA din toate pronumele(pronume posesiv, personal, reflexiv, interogativ etc)sunt in clasa a 7-a dau funda :* multumesc Ps :vreau totototot :* multumesc ....grabitiva :*scuze categoria

1 răspuns:
| LoveStoryLoveYou a răspuns:

Nu iti explic eu, dar te ajut cu acest link. E foarte eficient si explicit. O sa te ajute mult:
http://www.scribd.com/doc/2034867/Pronumele#scribd

Daca nu merge, dai pe google un search cu "pronumele" si dai pe scribd, sau alte chestii. Nu pe Wikipedia deoarece acolo nu-ti da si exemple si alte chestii. Iti spune doar cateva chestii despre el. Fundita?