| Pigmalyon a întrebat:

Mie îmi place să citesc, şi îmi plac romanele de dragoste, dar m-am săturat de cele vechi, victoriene etc. Aş vrea ceva mai uşor. Îmi poate recomanda cineva nişte Romane de dragoste contemporane? Ceva simplu de citit, nu are importanţă câte pagini are.
Mulţumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

"The Fault In Our Stars''/"Sub aceeasi stea'' -John Green
O carte draguta, am citit-o si eu anul acesta si chiar mi-a placut desi nu sunt mar amaoare de literatura contemporana de dragoste. Imi plac romanele de dragoste clasie din litertura engleza (pre-victoriana si victoriana), rusa, romana si farnceza.
Daca vrei sa citesti "The Fault In Our Stars'', cieteste-l in englza e bun pentru xercitiul limbii.
Lecura faina!

| thewomaninwhite a răspuns:

''puterea dragostei'' de josephine cox.

| thewomaninwhite a răspuns:

Aa, era sa uit! incearca si "Fifty shades of Grey'' toate trei volumele. E o capodopera in comparatie cu filmul!

| Andreutza098 a răspuns:

Încearcă „ Invitație la vals" de Mihail Drumeș sau „ Fluturi" de Irina Binder.
Sunt foarte reușite!

| NAdrian a răspuns:

Incearca toate cartile lui Mihail Drumes.