| DomnishoaraTPU a întrebat:

Ştiu că am tot pus întrebarea asta dar doresc să ofer cât mai multe funde.
Ce cărţi i-aţi recomanda unei fete de 13-14 ani?!
Din categoriile:
1) Cărţi de beletristică
2) Cărţi de fantasy
3) Cărţi de non-ficţiune, sfaturi pentru fete.
Ofer fundă celui mai bun răspuns+voturi!

7 răspunsuri:
| Anonim200210 a răspuns:

Din aceste categorii ti-as recomanda categoriile 1 si 2
Dupa părerea mea categoria 2 este cea mai buna si este preferata mea deoarece imi place sa ma desprind din lumea aceasta si sa trăiesc intr-o lume fără griji alături de personajele din cartea care o citesc. O a doua cauza pentru care imi plac cărțile fantasy este ca ma ajuta sa imi îmbogățesc imaginația!
Sper ca te-am ajutat! FUNDA?

| Zurliaa a răspuns:

Eu iti recomand urmatoarele carti(avem si acccesi varsta, iar eu am gusturi bune la carti):
1.Carti de fictiune(magie):
- Oul Şarpelui (e doar o carte)
-Tara Duncan(toate cele 10 volume
- Charlie Bone(toate cele 3 volume)

2.Carti mai reale:
-Codul Fetelor (e ff faina)
- Jurnalul unei adolescente zurlii ( ff comica))
- Juranalul unei puştoaice

Daca vrei sa iti spun pe scurt despre ce sunt.....anunta-ma

| Zurliaa a răspuns:

Sper ca te-am ajutat

| Cristian201 a răspuns:

Eu i-as recomanda unei fete, carti de dezvoltare persoanala, cel mai bine. Cea mai apropiata optiune ar fi (3), insa niste sfaturi crestine ar fi ideale, caci asa oricine are sa dea sfaturi : sfaturi de exemplu celor de la televizor : azi este bine sa slabesti, maine nu mai este bine.

Cartile de beletristica sunt bune, pentru dezvoltat imaginatia; iar carti fantasy n-am citit.

| DomnishoaraTPU explică:

Păi da, dar eu am vrut să zis dacă aveţi câteva exemple din fiecare categorie....Sau din care aţi citit...
Cum a procedat Zurliaa...

| AnaMariaaaAlexAA a răspuns:

Categoriile 1 si 2. : Nightschool
Dispozitive infernale
Instrumente mortale