| anonim_4396 a întrebat:

Ce carti merita citite de o pustioaica de 13-14 ani?
Carti de beletristica, fantasy, sfaturi de fete, etc.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Fara a neglija scoala, orice tanar trebuie sa citeasca din cat mai multe domenii, pentru a-si imbogati cultura generala: dupa aceea poate citi mai mult din ramura care ii place mai mult, de preferat din beletristica.

| AirănMeidăn a răspuns:

Toate genurile merita

| Teardrop a răspuns:

Toată cărţile merită citite de o "puştoaică" de 13-14 ani. Nu ştiu ce fel de cărţi i-ar plăcea, însă, având în vedere că poza de profil e Violetta. Ce fel de cărţi îi plac "puştoaicei"? Ce fel de cărţi merită "puştoaica" să citească?

| DomnishoaraTPU a răspuns:

Eu am zis sa dati exemple de carti care le-ati citit si care stiti ca sunt interesante.
Era o intrebare adresata celor care citesc.

| Smileygirl23 a răspuns:

Daca nu ai citit Harry Potter, parerea mea e sa citesti toata seria. Multi s-ar putea sa nu fie de acord cu mine, dar e o carte cu o poveste foarte bine legata, cu iluzii si vise de copii si adolescenti.

Alte carti mai sunt: elevul dima dintr-a saptea, singur pe lume, fiicele doctorului March.

| kdenisa a răspuns:

1. Cleopastra de Michelle Moran
2. 10 negri mititei Agatha Christie
3. Crima din Orient expres A.CHRISTIE(romane politiste, dar foarte interesante)
4. Dave Wolverton Cucerirea Printesei Leia
5. Contele de MonteCristo A. DUMAS
6. Jurnalele vampirilor Lisa Smith
7.Stephenie Meyer Twilight

| catty22 a răspuns:

Hex Hall, 1Rosu de rubin/2Albastru de safir(sau culorile dragoste, tot aceleasi carti)

| Cloudiiia a răspuns:

Iti recomand cu drag cartile Cautand-o pe Alaska, Daca as ramane, Maytrei, Cismigiu et Comp. Buna dinimeata, baieti si Jurnalul unui adolescent timid.Pe mine m-au impresionat aceste carti si chiar ar merita citite.