| DomnishoaraTPU a întrebat:

Poate ca am mai pus intrebarea asta dar o reformulez.
Ce carti i-ati recomanda unei fete cu varsta de 13-14 ani (beletristica, S.F., sfaturi pentru fete)?!

4 răspunsuri:
| Iuliancik77 a răspuns:

O aventura americana sau 50 de culori gri)))

| marykaterineganea a răspuns:

Incearca ceva clasic, de autori cum ar fi Jane Austen, surorile Bronte, John Steinbeck, Willa Cather, Al. Dumas. Daca vrei ceva SF sau fantasy, incearca autori cum ar fi J.R.R. Tolkien, Ray Bradbury, Neil Gaiman.

| Miaeuu a răspuns:

Pai cred ca ar fi frumoase carti de genul Ciresarii sau Cei trei Muschetari.
Dar daca vrei Sf, poti incerca cartile cu vampiri, sau Cercul Secret.
Sau cartea mea Dear Diary...de pe Wattpad scrisa de timeeapirvulescu

| razvy4ever a răspuns:

Strigat in noapte, invitatie la vals, domnisoara Cristina, scrisoare de dragoste, fluturi.....carti foarte frumoase pentru varsta ta, eu pe toate le-am citit... sper ca te-am ajutat :*