Întrebare recomandată | UngureanuR a întrebat:

sunt in vacanta si imi ocup o mare parte din timp cu sport, relaxare si distracte... Imi puteti recomanda niste carti interesante de aventura, groaza, actiune. Niste carti cat mai captivante, multumesc.

12 răspunsuri:
| pirla a răspuns:

Academia vampirilor.

| Anonymous999 a răspuns:

Adler Olsen :Vanatoarea de oameni
William Petter Blatty :Exorxismul

| Daria356 a răspuns:

Peripetiile ratonului nasturica
Hugo-pur si simplu genial
Batranul din luna-grace linn
Tuck pentru totdeauna

Pe astea ti le recomand.sunt foarte captivante

| Ssiaa_Anni_1997 a răspuns:

Tunele,sunt 7 carti dar sunt de-a dreptul geniale, si sunt de aventura si actiune, gasesti pe site-ul elefant.

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Daca vrei mai Horror, exploreaza-l pe Serge Brussolo.

| andreigabriel123 a răspuns:

Eu iti recomand Aventurile lui Tom Sawer.

| andreigabriel123 a răspuns:

Aventurile lui tonm sawer

| FashionKitty a răspuns:

Poti citi clasicele HP si LOTR. Eu am mai citit vara asta Miss Peregine (e oarecum horror), O intamplare ciudata cu un caine la miezul noptii, Viata ca un joc de crochet si Darul lui Jonas, dar nu sunt chiar carti de aventura/groaza/actiune. Acum depinde si de ce ai citit deja si ce carti iti plac de fapt ca asa si Jocurile Foamei sunt de aventura si Fortele Raului Absolut au fost destul de horror.

| IisusHristos a răspuns:

Jocul lui Ender (Orson Scott Card), Imperiul Atomului (van Vogt), Omul fara chip - Incredibila ascensiune a lui Vladimir Putin. O alta carte geniala mi se pare "Rabdatoare pasari, vulturii" de James Hadley Chase. Mie mi-a placut foarte mult. Este despre un grup de oameni care vor sa fure inelul lui Cesare Borgia, aflat in colectia privata a unui bogatas stabilit in Africa de Sud. Toata aventura prin care trec este incredibila.

| Bai3tzash a răspuns:

Eu unul iti sugerez cele maicaptivante si tari carti cu putinta...GAme of thrones (sunt mai multe volume)
Daca le citesti o sa ai o fara plina, iti garantez :3

| lovaticx33 a răspuns:

Poţi încerca "Casa Nopţii" este cu vampiri. "Cincizeci de umbre ale lui Grey","Instrumentele Mortale","Academia Vampirilor","Casa de la răscruce","Cercul secret","Jurnalele Vampirilor" sunt mai multe, dar acum doar astea îmi trec prin minte.

| ElyElena25 a răspuns:

Cei trei muschetari-Alexandre Dumas
Elevul Dima dintr-a saptea-Mihail Drumes