| Iяiηα a întrebat:

Salut TPU,va rog sa-mi raspundeti repede la o rugaminte:am nevoie de o poezie de toamna,careia nu-i mai stiu titlul si autorul,care avea niste versuri gen:"E toamna acum,toamna peste intinderi...". Daca o stiti va rog mult,mult de tot sa-mi spuneti si mie autorul si titlul, cat mai repede.Merci anticipat!

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Așa din câte spui tu e cam greu să-ți dai seama ce poezie ar putea fi, dar vezi link-ul de mai jos.În partea stg.la poeți poți căuta. Dintre atâtea poezii, câte sunt la fiecare, nu-i exclus să găsești până la urmă ce cauți.
http://www.romanianvoice.com/poezii/poeti/arghezi.php

2 răspunsuri:
| beyondbirthday a răspuns:

Cauta Tudor Arghezi, Octavian Goga, Stefan Octavian Iosif, Vasile Alecsandri, Toparceanu, Nichita Stanescu, Cosbuc, Eminescu sau alti mari poeti cunoscuti!

| Iяiηα explică:

Am uitat sa precizez ca ofer funda si vothappy:*