| Talmacel_Alexia_1999 a întrebat:

Vreau sa fac o lista cu ce carti sa citesc.Ce carti credeti ca ar trebui sa citesc.
P.S. Ador animalele in special câinii,îmi place sa rad,îmi plac cartile gen Jurnalul unui pusti,sunt pregătită sa fac ceva distractiv cu animalele,îmi plac aventurile, vreau niste carti pentru copii de varsta 10-13 ani.
Ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Cameliapantiru a răspuns:

Carti cu personaje animale:
"Fram, ursul polar"-Cezar Petrescu
"Lassie se intoarce acasa"-Eric Knight
"Grizzly, stapanul muntilor"- James Oliver Curwood
Carti de aventura, cu personaje copii/adolescenti:
"Cismigiu&comp.", "Buna dimineata, baieti!"
"Alice in tara minunilor"-Lewis Carroll
"Heidi, fetita muntilor"-Johanna Spry
"Cuore, inima de copil"-Edmondo de Amicis
"Aventurile lui Tom Sawyer" & "Aventurile lui Huckleberry Finn"- Mark Twain
"David Copperfield, "Oliver Twist" si "Marile sperante"-Charles Dickens
"Povestea fara sfarsit"-Michael Ende
Esti la varsta cea mai potrvita pentru a citi cat de mult poti si de a prinde drag/pasiune pentru lectura. Si cartile copilariei si adolescentei sunt cele mai frumoase si cele pe care ni le amintim cu drag si le recitim cu nostalgie intreaga viata.
Lectura placuta! Te imbratisez!

5 răspunsuri:
| Radu284 a răspuns:

Colt alb ai citit?

| AnielaaEllaMaxii a răspuns:

Cred ca e a 1000 a oara cand intrebi de carti. -.- Si unele intrebari sunt la fel.
Suuuper!

| Talmacel_Alexia_1999 explică:

AnielaaEllaMaxii

Stiu ca am pus multe întrebări cu carti deoarece au început sa îmi placa foarte mult si vreau sa stiu cat mai multe carti pe care sa le cumpăr.
Este posibil sa mai fie vreo întrebare sau doua care le-am pus mai demult deoarece pun multe întrebări si nu le mai găsesc.

| Radu284 a răspuns (pentru Talmacel_Alexia_1999):

Asa, ca sa stii pentru viitor, cand raspunzi cuiva, da pe "raspunde" la postul lui, ca sa-i apara omului o notificare.