| AndraStefi a întrebat:

Heiiiii! De la anul sunt clasa a VII-a si vara asta trebuie sa citesc niste carti. Domnul meu diriginte ne-a dat o lista, dar sincera sa fiu, nu prea mi-au placut cartile pe care ni le-a dat si am vrut sa va intreb ce parerea veti de cartile "La Medeleni" de Ionel Teodoreanu si de "Aventurile lui Sherlock Holmes" de Arthur Connan Doyle? Eu ador cartile de aventura cum ar fi "Aventurile lui Tom Sawyer" si cele cu adolescenti cum ar fi "Liceenii" si "Cismigiu & Company" (pe acestea 3 le-am citit deja) si va rog sa-mi dat mai multe titluri de astfel de carti pentru varsta mea. Multumesc!

3 răspunsuri:
| rosto a răspuns:

Elevul dima dintr-a saptea - mihail drumes

| Haydee a răspuns:

Jules Verne a scris niste volume superbewinking
Aventurile lui Oliver Twist;
Singur pe lume;
Coliba unchiului Tom;

| BlueDreams a răspuns:

Jules Verne-20000 de leghe sub mari; hector Malot-Singur pe lume(ti-o recomand, e superba); Mark Twain-Print si cersetor; Mihail Sadoveanu-Baltagul; Constantin Chirita-Ciresarii(5 volume); O mie si una de nopti; Theodore Dreiser-O tragedie americana.