| nupebunezau a întrebat:

Cine imi face o lista cu romane de dragoste ce merita citite, gen "Invitatie la vals"?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti aici
http://cristina.isteaching.com/lecturi-interesante.html

| corolav a răspuns:

Încearcă să cauți în răspunsurile utilizatorului corolav.
Dar pentru că ești la „Invitație la vals", caută „ Elevul Dima dintr-a șaptea" și „ Scrisoarea de dragoste", „Cazul Magheru" )toate de Mihail Drumeș), „Iubim" de Octav Dessila, „Pînza de păianjen " și „Cartea Mironei " de Cella Serghi, „Rămas bun, crînguri de alun" de Ada Orleanu, „Fluturi " de Irina Binder, „Dunărea revărsată de Radu Tudoran.
Și eventual, toate cele aproape 175 de numere din „Romanul de dragoste"( Colecția Eminescu) vezi poate le găsești pe google.

| Xpressurself a răspuns:

Nu stiu ipentru ca citesc altceva insa poate iti va place acest film: Groundhog Day

http://putlocker.is/watch-groundhog-day-online-free-putlocker.html

| Doub a răspuns:

"Pe aripile vantului"-Margaret Mitchell( Cartea mea preferata, iti recomand si filmul + "Scarlett" continuarea);"Dama cu camelii"-A. Dumas;"Jane Eyre"-Charlotte Bronte;"Mandrie si prejudecata"-Jane Austen( Mie nu mi-a placut, prea plictisitoare),"Tess d'Urbervilles"-Thomas Hardy;"La rascruce de vanturi"-Emily Bronte. Lectura placutahappy!

| Stefan_Jasmine_1975 a răspuns:

1. Maitreyi, Mircea Eliade
2. Scrisoare de dragoste, Mihail Drumeș
3. Pânză de păianjen, Cella Serghi
4. Patul lui Procust, Camil Petrescu
5. Pe aripile vantului, Margaret Mitchell
6. Anna Karenina – Lev Tolstoi

| Calin_RalucaAndreea_1989 a răspuns:

"Emma" de Jane Austen
"Mandrie si prejudecata" de Jane Austen
"Scrisoare de dragoste" de Mihail Drumes
"Elevul Dima dintr-a sapea" de Mihail Drumes
"Paine Gigantului" de Aghata Cristie ( nu are legatura cu niciun gigant)
"Anna Karenina" de Lev Tolstoi

Sper ca ti-am fost de ajutor, daca mai ai nevoie de recomandari, contacteaza-ma in privat!