| Sendrea a întrebat:

Salutare, imi puteti recomanda o carte despre psihologia umana? Multumesc

Răspuns Câştigător
| Deaad a răspuns:

Cărțile lui Dostoievski, precum Crima si Pedeapsa, Idiotul, Demonii.

Si Sigmund Freud, Introdu erea in psihanaliza.

2 răspunsuri:
| Sendrea explică (pentru Deaad):

Multumesc happy

| AlexCristi97 a răspuns:

Daca vrei documentatie despre psihologie mergi la biblioteca si ia carti specializate, studiind ce te intereseaza pe tine mai mult.
Daca vrei ceva psihologie-beletristica iti recomand "Testul Psihopatului" de Jon Ronson. Autorul e jurnalist, tot ce e in carte e din documentatia lui dar seamana mult mai mult cu un roman decat cu ceva de specialitate.