| Jei729bd a întrebat:

Când eram mica aveam o carte avea o copertă galbenă si stiu ca era o fată și un băiat care s-au dus cu bunicul lor in pădure și au văzut un râs și după nu s-au ascuns și au așteptat să plece, mai încolo nu mai tin minte, dacă mă poate ajuta cineva sa gasesc cartea as fi foarte fericită. CA DE OBICEI ???????????? ????????????????????!

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

După copertă, poveste e posibil ca acea carte să nu mai existe în prezent.
E o carte din anii 1950-1970. Probabil, rusească.