| MirunaRaluca4 a întrebat:

"sensul vietii" de alfred adler se poate citi in clasa a 9a?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic nu e greu de citit. fii serioasa
tbh din cuprins nu-mi surade adler. e magar
,, Sprijinindu-se uneori pe alţii, altădată încercând să-i subjuge, foarte curând răsfăţaţii se
vor izbi de rezistenţa de nebiruita
unei lumi care râvneşte după solidaritate şi colaborare.Deposedaţi de iluziile lor, ei îi vor învinovăţi pe ceilalţi şi vor vedea peste tot în
viaţă numai principiul duşmăniei(
das feindliche Prinzip). întrebările lor sunt pesimiste:„Ce sens are viaţa?"„, De
ce trebuie să-mi iubesc aproapele?"''

| Insurgent a răspuns:

Nu cred ca e nevoie sa fi intr-o anumita clasa ca sa poti citi cevalaughing

| Soltuz_Codrin_1994 a răspuns:

Da