| Vernusio a întrebat:

Sincer,cititi carti? Cate carti ati citit voi de-a lungul timpului? Fiti sinceri.

14 răspunsuri:
| minrest a răspuns:

Citesc minim 40 de carti pe an. De ce intrebi?

| MeForeverAlone a răspuns:

Chiar trebuie să le zic pe toate? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, nu citesc desi ma pasioneaza "cultura generala". Ma uit la documentare, mai citesc cate ceva de pe net, joc video jocuri inspirate din istorie. In trecut citeam revista Level - asta se pune? Cred ca singura carte care am citit-o cap-coada a fost Alchimistul de Paulo Choelo. De ce? Pentru ca nu am rabdare. Si un film, daca e sa-l vad il vad cu mici pauze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am început multe, am terminat puține. Nu-mi place sa citesc cărți pentru ca nu am timp sau nu am chef mereu sa citesc și ori le pierd, ori uit de ele, o carte din aia pe care o ții în mana o citesc într-un an probabil, în schimb citesc online mult. Nu trebuie sa car cartea după mine, nu uit unde rămân pentru ca telefonul memorează pagina, pot sa citesc oriunde, e mai ok asa. În medie citesc cam o carte pe luna, depinde cat de mult ma atrage și în funcție de timpul de care dispun.

| mentholinks a răspuns:

Nu am citit foarte multe. Printre altele am citit Nasul de Puzo, Fratii Karamazov de Dostoievski, Verisoara Bette de Balzac, iar acum citesc Don Quijote de Cervantes. Astea mi-au placut cel mai mult.

| Monyyyyy a răspuns:

Sincer sa iti spun, da citesc si nu este o rusine. Copii sunt ingroziti sa citeasca pentru ca in scoala se impune prea multe lucruri despre autorii si scriitori romani, nu spun este bine sa stim despre ei, dar profesorii spun trebuie citite, nu te face sa prinzi drag de carte.Citesc de mica chiar imi doream sa invat cat mai repede in clasa a 4 a am citit primul roman.Cartile mele preferate sunt de aventura si SF de autori straini desi nici chiar mama nu e de acord cu asta, fiecare cu placerile lui.Citesc si online si in multe feluri, nu pot sa iti spun exact cate am citit ci cam 20-30 am citit romane lungi pentru scoala nu pentru ca imi placeau, in rest am citit mult. :-)Imi place chiar si despre paranormal, univers etc

| Kife a răspuns:

Nu citesc prea des(o carte la luna) pentru ca sunt ocupata cu scoala. Deci...

| Robert186 a răspuns:

Eu sa fiu sincer nu citesc iar eu în total cred că am citit10-15 cărți toată viața acumulat câte o pagină din una si una din alta

| Leonard_Luca_2002 a răspuns:

4 si doua jumatati

| dragosbogdan001 a răspuns:

Eu citesc destul de mult cand am chef (cam 200-300 pagini pe zi daca nu am ce face) dar nu am chef de citit mereu.

| Sn4k3 a răspuns:

Am inceput de curand. Am citit The Ruins, The Martian, 860 de zile pe Amazon, Into the wild.

Bula
| Bula a răspuns:

Am citit cateva sute de carti.
Primele romane au fost Aventurile lui Tom Sawyer si continuarea, Huckleberry Finn, in vacanta mare dupa clasa a 2-a.

| elenaciubotaru a răspuns:

Da! Citesc multe carti.Pana acum am citit aproximativ 100 de carti +100 de pagini (am 11 ani)

| MCRgurl a răspuns:

Da,citesc.Dar asta când am timp.Cred că în total am citit vreo 40-50 de cărţi.Nu e mult, ştiu, dar bănuiesc că mai mult contează calitatea decât cantitatea laughing