| Ema12324 a întrebat:

Spune-ti-mi 2-3 carti bune de psihologie si 2-3 de dezvoltare personala va rog.

3 răspunsuri:
| UlisesHarold a răspuns:

Psihologie
Inteligenta emotionala- Daniel Goleman
Psihologia persuasiunii - Robert Cialdini

Dezvoltare personala
Incepe cu ce nu-ti place - Brian Tracy
Scenariul ascensiunii- Joe Girard

| Aihao19 a răspuns:

"Putere nemarginita"de Anthony Robbins
"Trezeste uriasul din tine"(Anthony Robbins)

Puterea extraordinara a subconstientului tau(de Joseph Murphy)

"Poti sa-ti vindeci viata"(Louise L Hay)

Descopera-ti destinul(Robin Sharma)

Lectura placuta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu pe toate ti le recomand cu caldura deoarece le-am citit si mi-au folosit si mie. Eu le-am amestecat dar daca vei avea rabdarea sa le citesti descrierea nu va fi in zadar

Plecarea de acasa - David Celani
Dragoste sau dependenta - Brenda Schaeffer
Labirintul Codependentei - Dr. Frank Minirth
Cum să îmbunătăţim relaţiile cu părinţii - Dmitry Semenik
Cele 7 deprinderi ale persoanelor eficace. Lectii importante pentru schimbarea personala
Mentalitatea invingatorului – Gheorghe Aradavoaice
Cum sa daruiesti iertarea. Pasii catre dizolvarea furiei si recapatarea sperantei - Robert D. Enright
Asculta-ma ca sa te ascult. Capacitatea de ascultare poate imbunatati relatiile noastre - Michael P. Nichols