| Edyss10X a întrebat:

Spuneţi-mi vă rog cât mai multe opere lirice, epice și dramatice cu autori.

Răspuns Câştigător
| IonelaToma a răspuns:

Opele lirice " Testament deTudor Argezi, Luceafarul de Mihai Eminescu, Leoaica tanara iubirea de Nicita Stanescu, Opere epice : Padurea spanzuratilor de Liviu Rebreanu, Moara cu noroc de Ioan Slavici, Marele singuratic de Liviu Rebreanu si dramatice : Iona de Marin Sorescu, O scrisoare pierduta de I l caragiale si Napasta tot de el etccccc

1 răspuns:
| DaryStyles a răspuns:

Opere lirice sunt poeziile : lacul de M. Eminescu, Emotie de toamna, Izvorul noptii... sper ca te-am ajutat celelalte nu mai stiu laughing)