| curiousfellow a întrebat:

Stie cineva cum se numea un almanah pentru copii din anii 70 sau 80, mare, ca un caiet studentesc, tiparit cu caractere mari? Din editia gasita la bunici demult, in copilarie imi mai amintesc doar o poveste cu o familie in care Polonicul era tatal si Lingura fiica, posibil o familie regala cu palat, dar nu anul publicarii sau alte detalii. Aam cautat la Biblioteca Nationala si prin anticariate, am gasit doar altele de format clasic, mic. Multumesc anticipat cui are o idee cum s-ar numi acest almanah!

1 răspuns:
| Sophieka a răspuns:

Personal nu stiu, dar daca nu primesti aici raspuns...Iti recomand grupurile mari de carti de vanzare si anticariate de pe Facebook, daca postezi si acolo intrebarea, poate gasesti raspunsul.