| IonutPetre12 a întrebat:

Stiti carti in genul Manualul lui Epictet? Adica idei,fara texte, capitole etc

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epictet era adept al scolii stoice, deci iti propun sa te uiti si peste alti autori al acestei scoli: Marc Aurelius - "Meditatii. Catre mine insumi"; Seneca, Cleanthes din Assos si altii.

| IonutPetre12 explică (pentru anonim_4396):

Multumesc.Citesc Manualul lui Epictet si Ganduri catre sine insusi si e o diferenta mare.Din cartea lui Marcus Aurelius nu inteleg asa mult, ma depaseste.Cartea lui Epictet e mai usor de inteles, pentru mine

| CelMaiCunoscatorDintreUmanoizi a răspuns:

Aşa se numeşte o poziţie sexuală...