| onuticuta200312 a întrebat:

Sunt in clasa a VI-a.Ce carti as putea sa citesc?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

In linkul urmator, daca dai click vezi o lista cu lecturile recomandate elevilor de gimna ziu.As mai adauga eu sa citesti si Harry Potter(de J.K Rowling), Fluturi (Irina Binder)si seria ''Generala'' de James Patterson

Lectura placuta.
http://www.elady.ro/articole/Familie/Lista-de-lecturi-pentru-gimnaziu.html

5 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Seria de carti scrise de Jules Verne. Insula misterioasa, Copiii capitanului Grant s.a

| ElKatana a răspuns:

Eu cant eram clasa a VI a imi placeau foarte mult cartile de Jules Verne gen "Capitan la 15 ani" si multe altele bineinteles, cele fericite
Ca sa nu uit de Morometii, e improtanta!
Succes onuticuta200312, te rog FUNDA, daca te-am ajutat.

| STALF a răspuns:

Carti scrise Jules Verne, Piramida rosie (Rick Riordan), Tronul de foc (Rick Riordan), Percy Jackson 1, 2, 3, 4 (Rick Riordan), Numara stelele (Lois Lowry), Insula delfinilor albastri (Scott O'Dell), Minunea (R.J.Palacio), etc.

| BogdanDediu a răspuns:

Jurnalul unui pusti Matilda Darul lui Jonas Vrajitoarele Cum sa faci sa nu citesti!

| Cameliapantiru a răspuns:

"Robinson Crusoe"-Daniel Defoe
"Calatoriile lui Gulliver"-Johnathan Swift
"Calatoria subpamanteana a lui Niels Klim"-Ludvig Holberg
"Ciresarii''(5 vol.)-Constantin Chirita
"Aventurile lui Tom Sawyer"-Mark Twain
"Alice In Wonderland"-Lewis Carroll
"Cei trei muschetari", "Dupa douazeci de ani", "Vicontele de Bragelonne"- Al. Dumas-tatal