| Didi_Diana_1995_tdUr a întrebat:

Sunt la sfarsit de cls a 6a si vreau sa le multumesc si amintesc colegilor si doamnei diriginte despre momentele triste si frumsoase printr-un referat pe care o sa il citesc in fata clasei! cine ma poate ajuta?

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Cu ce? Nu stim noi ce amintiri aveti. In plus, daca ar fi original, ar fi mult mai potrivit.

| AutumnDay a răspuns:

Buna, Diana! Presupun ca nu te-a ales degeaba diriginta, ci pentru ca probabil stie ea ca ai potential si talent literar. Prin urmare, da-i bataie cu scrisul. Ia-ti cateva ore de liniste, asculta muzica, relaxeaza-te, intra in starea potrivita pentru a scrie si cu siguranta va iesi ceva frumos. Spor!

| dienuta1990 a răspuns:

Buna Diana! Si eu spun la fel ca si utilizatorul/utilizatoarea Fleurss ca nu degeaba cine te-a pus stie ca ai potential si talent la scris asa ca te-as sfatui sa te pui pe scris. Succes!

| Mayar a răspuns:

Ai putea incerca sa asculti diverse discursuri pe Youtube, pentru a vedea patternul, dupa care sa il adaptezi in functie de ceea ce trebuie tu sa spui. Ai fi bine sa mentionezi macar 2 sau chiar 3 intamplari amuzante, apoi 2 sau 3 intamplari triste, eventual detaliind mai mult una din fiecare.