| Legion7X a întrebat:

Take each day as it comes ce înseamnă acest idiom?
După mine cred că înseamnă a accepta lucrurile așa cum sunt/ a face față lucrurilor așa cum sunt dar, vreau și alte păreri toate sunt binevenite.

Since l had the accident, l've learned to take each day as it comes.
De când am avut accidentul am învățat să accept lucrurile așa cum sunt

Răspuns Câştigător
| MissMoon a răspuns:

Înseamnă sa ne bucurăm de fiecare zi, sa primim lucrurile așa cum vin ele mai bune sau mai rele.De obicei oameni care au fost la un pas de moarte învață sa aprecieze fiecare zi ce le este oferită.Ei considera ca au primit o a doua șansa la viața și trebuie sa se bucure de ea.Noi cu toți trebuie sa facem asta pentru ca așa este viața, buna sau rea ne a fost oferită iar noi avem datoria de a ne bucura de ea și ai face fata!

2 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Pai exact asta inseamna.

| Legion7X explică (pentru MissMoon):

O voi lua în considerare thx