Întrebare recomandată | Andreea_Anca_1997 a întrebat:

Unde aş putea găsi o biblioteca în Bucureşti, dar de la care pot imprumuta chiar dacă nu am domiciliu stabil în Bucureşti sau viza de flotant.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă nu ai domiciliul/ reședința pe București, nu poți împrumuta.
Excepție face biblioteca facultății unde ești studentă.
Pa, pa.

| minrest a răspuns:

Andreea, nu vrei sa citesti in bibliotecile centrale? Tu stii ce misto e? De exemplu, la Nationala, in sediul nou.

| Raskolnikow a răspuns:

Hmm nu cred ca ai variante decat daca te ia cineva in spatiu sau daca ai legitimatie de student de la bcu sau eventual incearca seituri de profil cu copii de pe internet

| Ananasec a răspuns:

Poate in cazu asta e mai dificil daca nu ai domiciliu stabil, dar ar trebui sa poti imprumuta de la biblioteca scolii, idk

| TrecAnii a răspuns:

Oricare.

| Biliber a răspuns:

Incearca la Octavian Goga