| Nyva a întrebat:

Unde pot gasi cartea "Geno si runa alba a soimului de aur "? Se spunea ca apare in 2010 dar nu am gasit-o. Am citit de pe mai multe site-uri (tot in 2010) ca nu se gasise traducator. Stie cine ce s-a intamplat pana la urma?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Încă NU a fost tradusă în limba română şi, probabil că nici NU va mai fi tradusă sad

În general, dacă primul volum NU are vânzarea conform aşteptărilor editurii respective, atunci NU va mai fi publicat/tradus cel de-al 2-lea volum.

Toate cele bune.

2 răspunsuri:
| Nyva explică (pentru bursuc001):

Multumesc pentru raspuns ^^...pacat de carte..citesem primul volum si abia il asteptam pe al 2-lea sad

bursuc001
| bursuc001 a răspuns (pentru Nyva):

Cu plăcere!

Asta e, n-ai ce face!
Editurile sunt interesate de câştiguri cât mai mari :(

Cel mult, o poţi citi în italiană ( dacă te descurci ) - Geno e la runa bianca del Girifalco d'oro :
http://libreriarizzoli.corriere.it/......jk0WNdZ/pc

O zi frumoasă.